dzisiaj: 350, wczoraj: 301
ogółem: 2 451 483

PP: Wicher gra dalej !

• autor: WicherKobylka, 2011-08-31 19:43

W meczu I rundy Okręgowego Pucharu Polski Wicher Kobyłka pokonał na własnym boisku Rządzę Załubice - 3:2(1:0) i awansował do dalszej fazy gier. Bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Andrzeja Grelocha zdobyli: Marcin Wojda, Krzysztof Słomski i Radosław Dobrzeniecki.

więcej w rozwinięciu:

Ustawiona w nieco eksperymentalnym zestawieniu jedenastka Wichru dobrze rozpoczęła mecz, narzucając własny styl gry. Efektem takiego obrotu sprawy było kilka groźnych sytuacji stworzonych przez naszych zawodników. Szansę na strzelenie bramki mieli m.in  Piotr Bujalski i Aleksander Cieślak. Ten pierwszy niecelnie główkował, drugi zaś uderzył wprost w bramkarza z linii pola karnego. Na pierwszego gola dla Wichru kibice musieli czekać do ok. 30 minuty, kiedy to po ładnym,technicznym uderzeniu na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Marcin Wojda. Mimo przewagi naszej drużyny, do końca pierwszej części gry nie udało się już zmienić rezultatu i na przerwę Wicher schodził prowadząc 1:0.

Druga połowa dla naszej drużyny rozpoczęła się fatalnie. Po akcji prawą stroną boiska i błędzie Macieja Kamińskiego goście strzelają bramkę wyrównującą. Wicher starał się szybko odpowiedzieć i już w 55 minucie meczu wprowadzony w przerwie, debiutujący w naszych barwach Krzysztof Słomski ładnym uderzeniem zza pola karnego zdobywa bramkę na 2-1. Przewagę można było szybko powiększyć jednak na posterunku był bramkarz Rządzy który obronił kilka groźnych uderzeń, m.in strzał Tomasza Domańskiego. Następna bramka dla naszej drużyny padła w 70 minucie meczu, kiedy to pięknym rajdem, zakończonym celnym strzałem  popisał się Radosław Dobrzeniecki. Strzelając bramkę na 3:1 Wicher nieco uspokoił grę, jednak goście zdołali strzelić drugą bramkę. Stało się to dosłownie w ostatnich sekundach meczu, po błędzie Adama Ksieżopolskiego, który wypuścił z rąk złapaną wcześniej piłkę.  Wicher ostatecznie pokonuje Rządzę - 3-2 i gra w Pucharze dalej. Druga runda OPP już 14 września !

MKS Wicher : Adam Księżopolski - Adrian Pląska('66 Mateusz Kowalczyk), Adam Andrzejewski, Maciej Kamiński, Paweł Wernio - Bartosz Kruk('56 Tomasz Domański), Aleksander Cieślak żk, Marcin Wojda żk, Radosław Dobrzeniecki żk - Piotr Bujalski('45 Krzysztof Słomski) Maciej Sadocha('73 Dawid Kielczyk)

Wicher Kobyłka 3:2(1:0) Rządza Załubice

bramki dla Wichru : Marcin Wojda '30, Krzysztof Słomski '55, Radosław Dobrzeniecki '70