dzisiaj: 58, wczoraj: 3677
ogółem: 2 450 523

Dolcan za burtą! Wicher awansował dalej!

• autor: WicherKobylka, 2011-09-14 19:30

Wicher Kobyłka grając w eksperymentalnym zestawieniu obrony( 2 nominalnych pomocników na obronie) pokonał 4:2(2:1) grający o ligę wyżej Dolcan II Ząbki i awansował do dalszej fazy rozgrywek.  Mecz rozegrany został w ramach II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.

więcej w rozwinięciu:

Początki meczu były dosyć wyrównane, z małym wskazaniem na Dolcan, który umiał stworzyć groźne sytuacje, zmusić eksperymentalnie zestawioną linię obrony Wichru do błędu. Kilka strzałów jakie oddali goście były jednak niecelne.  W jednej sytuacji po rykoszecie uratował nas słupek. Potem do głosu doszła nasza drużyna. Dwa niecelne strzały na bramkę rywala oddał Mariusz Gumienny. Potem miała miejsce jedna z ładniejszych akcji meczu zakończone golem dla naszej drużyny. W środkowej strefie dobrze w 24 minucie meczu, do boku piłkę podał Piotr Bujalski, który wbiegł w pole karne i dobrze nabiegł na piłkę dośrodkowaną przez Bartosza Kruka wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie. Prowadzenie z którego nasza drużyna nie cieszyła się długo, bowiem już 2 minuty później Dolcan po błędzie naszej obrony wyrównał stan pojedynku. Na szczęście taki obrót sprawy nie podłamał naszych zawodników, którzy już w 31 minucie odpowiedzieli kolejną bramką. Po dobrym podaniu Marcina Wojdy sam na sam z bramkarzem znalazł się Maciej Sadocha, który umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Wicher prowadził 2-1.

Po przerwie jakby przebudził się Dolcan, który oddał kilka groźnych strzałów na bramkę Adama Księżopolskiego, jednak tego dnia podopieczni Łukasza Stasiuka nie grzeszyli skutecznością. Wicher za to odwrotnie. Chwilę po przerwie dośrodkowanie Roberta Sosnowskiego zamknął Mariusz Gumienny, który mocnym, płaskim strzałem na długi słupek podwyższył prowadzenie Wichru. Dolcan usilnie próbował zdobyć bramkę kontaktową, jednak dobrze spisywał się Adam Księżopolski, który wyłapywał groźne dośrodkowania gości. W 73 minucie wreszcie Dolcan zdobywa upragnioną kontaktową bramkę.  Zawodnik z Ząbek dobija strzał kolegi, który trafił w słupek. Odpowiedź naszej drużyny jest błyskawiczna. Po wznowieniu gry dokładną, długą piłkę do przodu posłał Aleksander Cieślak. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się wprowadzony po przerwie Krzysztof Słomski i ustalił wynik spotkania. Więcej goli już nie padło, choć obie drużyny miały na to szanse. Najpierw Słomski uderzył w poprzeczkę(wcześniej w słupek), potem sytuację sam na sam z zawodnikiem Dolcanu obronił Adam Księżopolski. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędzia Paweł Rupniewski pokazał czerwoną kartkę faulującemu Rafałowi Roguskiemu. Na szczęście ta sytuacja nie odbiła się negatywnie na naszej drużynie, która do końca utrzymała korzystny rezultat i awansowała do III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Mecz następnej rundy Pucharu już 21 września o godzinie 16:30 !

III runda OPP, Kobyłka 14.09.2011, godzina 17:00

MKS Wicher Kobyłka - Dolcan II Ząbki 4:2(2:1)

bramki : '24 Piotr Bujalski, '31 Maciej Sadocha, '50 Mariusz Gumienny, '74 Krzysztof Słomski - '26 "?" , '73 "?"

sędziował: Paweł Rupniewski(sędzia główny), Patryk Suchenek(sędzia boczny), Mariusz Malinowski(sędzia boczny) - wszyscy WS Warszawa

widzów: ok 100

MKS Wicher Kobyłka : Adam Księżopolski - Mateusz Kowalczyk, Rafał Roguski cz.k, Maciej Kamiński('84 Kamil Błędowski), Robert Sosnowski - Mariusz Gumienny('60 Adam Andrzejewski), Marcin Wojda, Sebastian Domański, Bartosz Kruk('53 Aleksander Cieślak) - Piotr Bujalski, Maciej Sadocha('68 Krzysztof Słomski)