dzisiaj: 218, wczoraj: 479
ogółem: 2 437 930

Festiwal nieskuteczności rezerw.

• autor: WicherKobylka, 2011-09-26 12:00

W meczu 5 kolejki B klasy Wicher II Kobyłka pokonał na własnym boisku Mazura II Radzymin  - 3:1(1:0). Zwycięstwo naszej drużyny mogło,a nawet powinno być bardziej okazalsze, jednak w II połowie zawodnicy trenera Zdzisława Kostro masowo marnowali stuprocentowe sytuacje strzeleckie.

więcej w rozwinięciu:

Pojedynek rezerw dwóch klubów z powiatu wołomińskiego lepiej zaczęli goście, którzy składniej operowali piłką i skutecznie wykorzystywali błędy naszej obrony tworząc sobie groźne sytuacje bramkowe. Na posterunku był jednak nasz bramkarz, Aleksander Grabek, który obronił kilka groźnych strzałów Radzyminian, a w jednym przypadku,na początku spotkania uratowało go spojenie słupka z poprzeczką bramki. Z biegiem czasu stopniowo przewaga Mazura zaczynała topnieć,a do głosu zaczął dochodzić Wicher. Wyśmienitą sytuację do strzelenia bramki miał Dawid Kielczyk, który będąc sam na sam z bramkarzem minimalnie przestrzelił. Kilka minut później zrehabilitował się jednak i wykorzystując dokładne podanie Mariusza Kowalskiego z bliskiej odległości skierował piłkę do pustej bramki. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie i "Dwójka" schodziła na przerwę prowadząc 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków naszej drużyny. Mazur został zepchnięty do głębokiej defensywy, co jakiś czas wychodząc z kontrą. Podopieczni trenera Zdzisława Kostro z łatwością stwarzali sobie groźne sytuacje bramkowe. Niestety jeszcze z większą łatwością marnowali je. Stuprocentowe sytuacje strzeleckie zmarnowali m.in Norbert Ciok, Mateusz Kowalczyk czy Radosław Dobrzeniecki.  W drugiej połowie Wicher wykorzystał tylko dwie sytuacje, strzelając 2 gole(oba autorstwa Mariusza Kowalskiego), a powinien strzelić ich co najmniej 5. W niektórych sytuacjach piłkarze naszej drugiej drużyny wychodzili w 4-5 na jednego bramkarza Radzymina i nie potrafili go pokonać. W końcówce spotkania Mazur po błędzie naszego bramkarza zdobył bramkę honorową. Do końca spotkania, mimo doskonałych sytuacji naszej drużyny rezultat nie uległ już zmianie i Wicher II wygrał 3-1. Dobry wynik jednak nie zatarł złego wrażenia, wynikającego z nieskuteczności naszych graczy.

MKS Wicher II Kobyłka - Aleksander Grabek - Rafał Roguski, Krzysztof Kądziela(Daniel Godlewski), Maciej Kamiński, Łukasz Ślesicki - Mateusz Kowalczyk, Aleksander Cieślak(Radosław Dobrzeniecki), Marcin Błędowski, Mariusz Gumienny - Mariusz Kowalski,Dawid Kielczyk(Norbert Ciok)

W II części spotkania na boisku pojawił się także Kamil Błędowski.

Wicher II Kobyłka  - Mazur II Radzymin 3:1(1:0)

bramki : Dawid Kielczyk, Mariusz Kowalski dwie - Grzegorz Piwko

sędziował: Betcher z Warszawy

widzów: ok 50