dzisiaj: 194, wczoraj: 212
ogółem: 2 437 427

Pogrom w próbie generalnej!

• autor: WicherKobylka, 2012-03-17 17:24

Na tydzień przed inauguracją ligi, w meczu towarzyskim zmierzyli się dwaj przedstawiciele A klasy - Wicher Kobyłka i AON Rembertów. Górą w tym starciu okazał się nasz zespół, który rozgromił rywali, 3 drużynę II gr. warszawskiej A klasy8:1(5:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Tomasz Domański dwie, Piotr Bujalski dwie, Marcin Wojda dwie, Wojciech Bieńkowski i Robert Sosnowski. Honorowe trafienie dla gości padło po... samobójczym trafieniu Kamila Rakowskiego.

(Więcej informacji w rozwinięciu)

W piękne wiosenne,  sobotnie popołudnie podopieczni trenera Andrzeja Grelocha sprawdzili swe siły na tle 3 drużyny II gr. warszawskiej A klasy - AON-u Rembertów.

Zawodnicy Wichru Kobyłka od początku spotkania przejęli inicjatywę i już po ok 25 minutach prowadzili 3:0! Pierwszy gol padł łupem Tomasza Domańskiego, który w pełnym biegu wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem tuż przy słupku pokonał bramkarza gości. Bramkę na 2:0 strzelił Piotr Bujalski, który z kilku metrów dobił skutecznie piłkę. Trzecie trafienie dla Wichru zaliczył Wojciech Bieńkowski, który wychodził sam na sam z golkiperem AON-u i został sfaulowany przez obrońcę Warszawian. Rzut wolny z ok 18 metrów skutecznie wykonał sam poszkodowany i Wicher prowadził już 3:0. Goście próbowali konstruować swoje ataki, ale te były dobrze rozbijane przez naszych zawodników. Dobrze 'grę' czytali m.in Paweł Wernio i Aleksander Cieślak, którzy rozbijali prostopadłe podania do napastników AON-u. Trzeba przyznać,że goście największe zagrożenie pod bramką Tomasza Wojdyny stwarzali po strzałach z dystansu. Po dwóch takich próbach, piłka uderzyła w poprzeczkę a przy kilku innych skutecznie interweniował nasz bramkarz. Nasi zawodnicy mimo wysokiego prowadzenia nadal szturmowali bramkę AON-u. Po bardzo dokładnym podaniu z linii obrony, sam na sam z bramkarzem znalazł się Robert Sosnowski, który uderzył piłkę, a ta po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Piątą bramkę dla Wichru zdobył Marcin Wojda, który fenomenalną podcinką w same okienko z 16 metrów przelobował golkipera gości. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, choć jedną stuprocentową szansę zmarnował Wojciech Bieńkowski, który dostał wyłożoną piłkę i spudłował z kilku metrów.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, choć na początku było widać,że goście są bardziej zdeterminowani aniżeli w pierwszej części gry. Tego dnia goście jednak nie grzeszyli skutecznością bowiem zmarnowali kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Nasi zawodnicy imponowali za to skutecznością. Po raz kolejny błysnął Tomasz Domański, który wymanewrował obrońcę gości i mocnym strzałem z prawej nogi zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Swoje drugie trafienie w meczu zaliczył także Piotr Bujalski, który ładnym 'szczupakiem' powiększył swój dorobek bramkowy. Gorszy od kolegów nie chciał być Marcin Wojda, który również dołożył swoje drugie trafienie w meczu. Nasz zawodnik wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i skierował piłkę do pustej bramki. Goście byli tak nieporadni, że nie potrafili sami wykorzystać dogodnych sytuacji pod bramką Tomasza Wojdyny. Jeden z zawodników AON-u fatalnie spudłował z 5 metrów. Bramka honorowa dla Warszawian tego dnia jednak padła. Autorem tego trafienia był.. Kamil Rakowski, który próbował tak nieszczęśliwie interweniować,że pokonał przy tym własnego bramkarza.

Próba generalna na tydzień przed inauguracją rundy wiosennej rozgrywek A Klasy wypadła bardzo okazale. Cieszy kolejne wysokie zwycięstwo naszych zawodników. W meczach towarzyskich błysnęli Tomasz Domański, Piotr Bujalski i Marcin Wojda, którzy swoją wysoką dyspozycję potwierdzali bramkami. Martwić może jedynie fakt,że w dzisiejszym spotkaniu kontuzji doznali Aleksander Cieślak i Adrian Pląska. Ten pierwszy zszedł z boiska w 56 minucie, zaś drugi w 68 minucie. Miejmy jednak nadzieję,że urazy te nie okażą się na tyle poważne i nasi zawodnicy będą zdrowi i gotowi na pierwszy mecz ligowy w Jadowie.

17 marca 2012, 15:00 - Kobyłka(boisko ze sztuczną nawierzchnią)

Wicher Kobyłka - AON Rembertów 8:1(5:0)

bramki: Tomasz Domańskie dwie, Wojciech Bieńkowski, Piotr Bujalski dwie, Marcin Wojda dwie, Robert Sosnowski - Kamil Rakowski (s)

MKS Wicher Kobyłka: Tomasz Wojdyna - Mateusz Kowalczyk, Paweł Wernio, Rafał Roguski, Adrian Pląska("68 Aleksander Grabek) - Robert Sosnowski("35 Kamil Rakowski), Marcin Wojda, Aleksander Cieślak("56 Andrzej Greloch), Tomasz Domański - Piotr Bujalski, Wojciech Bieńkowski("45 zawodnik testowany III)