dzisiaj: 178, wczoraj: 738
ogółem: 2 452 049

Wicher przyćmił Błyskawicę![AKT.]

• autor: WicherKobylka, 2012-05-13 21:19

Podopieczni trenera Zdzisława Kostro w wyjazdowym meczu rozgrywanym w ramach XVIII kolejki B klasy gr. I pokonali Błyskawicę Warszawa - 4:2(4:1). Bramki dla drużyny rezerw Wichru zdobyli: Dawid Kielczyk trzy, Krzysztof Zych.

W XVIII kolejce B klasy gr. I  drużyna rezerw udała się do Warszawy na mecz ze stołeczną Błyskawicą, która legitymowała się u siebie bardzo korzystnym bilansem; 7 zwycięstw, 0  remisów i 1 porażka. Podopiecznym trenera Zdzisława Kostro udało się jednak wywieźć z Warszawy 3 punkty a tym samym popsuć dobry bilans gospodarzom.

Nasi zawodnicy zagrali skutecznie, prowadząc po 35 minutach gry 4:0. Warto podkreślić jednak, że to Błyskawica lepiej operowała piłką, a Wicher prostymi środkami starał się przedostać w pole karne rywali. Pierwsza bramka dla naszej drużyny padła po dobrym podaniu Krzysztofa Zycha do Dawida Kielczyka po którym nasz napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w siatce. Po piętnastu minutach gry było już 2:0. Strzelcem gola ponownie Dawid Kielczyk, który po podaniu od Krzysztofa Zycha i przepuszczeniu piłki przez Rafała Wirażkę, pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Dziesięć minut później Dawid Kielczyk mógł cieszyć się z klasycznego hattricka. Po ładnej zespołowej akcji zakończonej dośrodkowaniem Kamila Boratyńskiego nasz napastnik po raz trzeci w tym spotkaniu skierował piłkę do bramki rywali. Strzelanie Wichru w niedzielnym meczu zakończył Krzysztof Zych, który przyjął piłkę będąc tyłem do bramki, obrócił się i uderzeniem po ziemi zaskoczył bramkarza Błyskawicy. Tuż przed końcem pierwszej połowy w szeregi naszej drużyny wkradło się niepotrzebnie rozluźnienie, czego efektem było sprokurowanie rzutu karnego w wyniku nieporozumienia bramkarza z linią obrony. Z 11 metrów nie pomylił się gracz gospodarzy, który dał cień szansy Warszawianom. Do przerwy rezultat nie zmienił się i Wicher prowadził 4:1.

W drugiej połowie spotkania nasi zawodnicy nie forsowali już tak tempa gry szanując korzystny rezultat. Goście nie mogli pokonać Aleksandra Grabka aż do 75 minuty kiedy to sędzia po raz kolejny podyktował rzut karny dla gospodarzy, tym razem po rzekomym zagraniu ręką w polu karnym przez Krzysztofa Sitnickiego. Egzekutor jedenastki i tym razem nie pomylił się, pewnie pokonując Grabka a tym samym ustalając rezultat spotkania, bowiem wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Zdzisława Kostro rozegrają w sobotę, 19 maja o godzinie 18:00 w Kobyłce. Przeciwnikiem drużyny rezerw będzie rewelacja rundy wiosennej, drużyna KS Bednarska Warszawa.

13 maja 2012, 11:00 - XVIII kolejka B klasy gr. I - Warszawa

UKS Błyskawica Warszawa - Wicher II Kobyłka 2:4(1:4)

bramki dla Wichru: Dawid Kielczyk 3, Krzysztof Zych

żółta kartka (Wicher): Adam Andrzejewski

MKS Wicher II Kobyłka: Aleksander Grabek - Łukasz Ślesicki, Rafał Roguski, Krzysztof Sitnicki, Mateusz Kowalczyk - Kamil Boratyński(80" Krzysztof Kądziela), Mariusz Gumienny, Adam Andrzejewski żk, Rafał Wirażka(46" Paweł Rychta) - Dawid Kielczyk, Krzysztof Zych