dzisiaj: 12, wczoraj: 301
ogółem: 2 451 145

Wicher pewnie triumfuje.

• autor: WicherKobylka, 2012-05-20 16:05

Wicher Kobyłka pokonał - 4:1(2:0) drużynę Bugu II Wyszków w meczu rozegranym w ramach XXII kolejki A klasy gr. I. Bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Grelocha w tym spotkaniu zdobywali: Wojciech Bieńkowski 2, Maciej Sadocha i Paweł Wernio. Sobotnie spotkanie zostało rozegrane na płycie głównej boiska przy ulicy Napoleona 2a. Po raz ostatni,  kibice ligowe zmagania ( jeszcze w Lidze Okręgowej) na płycie głównej naszego stadionu mogli podziwiać dokładnie 4 czerwca 2011 roku, kiedy to Wicher Kobyłka mierzył się z Wilgą Garwolin.

(więcej rozwinięciu)

Podopieczni trenera Andrzeja Grelocha sobotnie spotkanie zaczęli z wysokiego C, bowiem już w 4 minucie nasz zespół objął prowadzenie. Długą, dokładną piłkę do Bartosza Kruka zagrał Paweł Wernio. Nasz młody pomocnik podbiegł z futbolówką kilkanaście metrów i dośrodkował w pole karne, gdzie akcję celnym strzałem na  bramkę sfinalizował Wojciech Bieńkowski. Przez pierwsze 10 minut spotkania nasz zespół posiadał optyczną przewagę, którą co jakiś czas starał się udokumentować strzałami z dystansu (m.in Macieja Sadochy), ale były one albo niecelne albo na wysokości zadania stawał golkiper rywali. Potem mecz się nieco wyrównał, goście próbowali trochę 'szarpnąć' ale nie potrafili realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Tomasza Wojdyny. Wicher za to mógł podwyższyć prowadzenie po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcina Wojdę, jednak jego strzał dobrze obronił bramkarz Bugu. W 37 minucie spotkania miała miejsce bliźniacza sytuacja z 4 minuty. Ponownie lewą stroną boiska z piłką zabrał się Bartosz Kruk, który dokładnie dośrodkował w pole karne a nabiegający Maciej Sadocha z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie i po pierwszych 45 minutach nasz zespół prowadził 2:0.

Drugą połowę Wicher rozpoczął z jedną zmianą. Za Tomasza Domańskiego na placu gry pojawił się Piotr Bujalski. Nasz rosły napastnik kilka minut po wejściu na boisko miał dogodną sytuację do strzelenia bramki ale zamiast podawać do lepiej ustawionego partnera, zdecydował się na uderzenie lewą nogą, które powędrowało nad poprzeczką bramki. Chwilową niemoc Wichru wykorzystał skrzętnie jeden z  graczy Bugu, który przejął piłkę po zbyt krótkim wybiciu z linii obrony Wichru i ładnym, płaskim strzałem po ziemi pokonał Tomasza Wojdynę. Podrażnieni takim obrotem sprawy podopieczni trenera Andrzeja Grelocha kilka minut później mogli odpowiedzieć graczom z Wyszkowa. Po bardzo ładnej, zespołowej akcji strzał Piotra Bujalskiego nad poprzeczkę bramki sparował golkiper rywali. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i minutę później nasza drużyna podwyższyła prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu wolnego, silnym strzałem lewą nogą bramkarza gości pokonał Paweł Wernio. W 68 minucie, a więc 3 minuty później Wicher ustalił wynik spotkania. Po ładnym odegraniu przez Piotra Bujalskiego, sam na sam z bramkarzem wyszedł Wojciech Bieńkowski, który sprytną podcinką zdobył pieczętującego zwycięstwo gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie, choć okazji do podwyższenia wyniku nie brakowało (m.in strzały Roberta Sosnowskiego). Z kolei w  ostatniej akcji meczu po ładnym 'szczupaku' Piotra Bujalskiego, piłka uderzyła w słupek i wyszła w pole karne.

19 maja 2012, 16:00 - XXII kolejka A klasy gr. I - Kobyłka

MKS Wicher Kobyłka - Bug II Wyszków 4:1(2:0)

bramki dla Wichru: Wojciech Bieńkowski 4", 68", Maciej Sadocha 37", Paweł Wernio 65"

żółte kartki (Wicher): Rafał Roguski, Robert Sosnowski

sędziował: Patryk Przybysz z Warszawy

widzów: ok 150

MKS Wicher Kobyłka: Tomasz Wojdyna - Daniel Godlewski, Paweł Wernio, Rafał Roguski żk, Adrian Pląska - Tomasz Domański(46" Piotr Bujalski), Robert Sosnowski żk, Marcin Wojda, Bartosz Kruk - Maciej Sadocha, Wojciech Bieńkowski(82" Krzysztof Słomski)