dzisiaj: 471, wczoraj: 479
ogółem: 2 438 183

Tragedia ze Świtem.

• autor: WicherKobylka, 2012-05-30 20:18

Po dziwnym i słabym meczu Wicher Kobyłka przegrał ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki - 2:3(2:1). Spotkanie rozegrane w ramach XXIV kolejki A klasy gr. I mogło przesądzić o awansie naszej drużyny do Ligi Okręgowej. Niestety dzisiejsza porażka mocno komplikuje kwestię awansu...

Środowe spotkanie dobrze zaczęło się dla naszej drużyny. W  6 minucie gry, w zasadzie w pierwszej groźniejszej akcji w meczu Wicher wyszedł na prowadzenie. Po strzale Wojciecha Bieńkowskiego piłka odbiła się od słupka a potem szczęśliwie od nogi bramkarza i wtoczyła się do siatki. Potem przez kilkanaście minut na boisku wiało nudą, żadna drużyna nie kwapiła się do ataków. Świt próbował grać prostopadłymi piłkami na napastników jednak nie były one zbyt dokładne i Tomasz Wojdyna nie miał wiele do roboty. Wicher za to co kilka minut, zrywami stwarzał sobie sytuacje do zdobycia bramki jednak szwankowała niestety skuteczność. Stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Piotr Bujalski, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i niestety trafił wprost w niego. W myśl piłkarskiego porzekadła o niewykorzystanych sytuacjach, Świt skarcił nas za niefrasobliwość i w 45 minucie zdobył bramkę, po tym jak wypluty przed siebie przez Tomasza Wojdynę strzał dobił zawodnik gości. Sędzia do końca pierwszej połowy doliczył 1 minutę. Wicher odpowiedział błyskawicznie. Długą piłkę w pole karne zagrał Daniel Godlewski, futbolówkę głową zgrał Piotr Bujalski, a Robert Sosnowski wślizgiem umieścił piłkę w siatce. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili prowadząc 2:1 jednak nie prezentowali się dobrze. Po raz kolejny utworzyła się 'dziura' w środkowej części boiska, gdzie dużo swobody mieli gracze Świtu. Nasi gracze z kolei mieli problemy ze skutecznością, bo były okazje do strzelenia jeszcze przynajmniej jednej, dwóch bramek.

Po przerwie obraz gry nie uległ niestety zmianie. Nasza drużyna grała słabo, popełniała błędy w obronie i notowała głupie straty. W środkowej części pola gry widać było brak kontuzjowanych Sebastiana Domańskiego i Aleksandra Cieślaka. Gracze ofensywni mieli problem ze stworzeniem groźnych sytuacji. Goście za to bardzo groźnie kontrowali. Kilka minut przed końcem spotkania zdołali doprowadzić do remisu. Zawodnik Świtu dostał prostopadłą piłkę, wyszedł sam na sam z Tomaszem Wojdyną i zdobył gola. Warto dodać,że gracz gości był w momencie podania na pozycji spalonej, a sędzia liniowy nie podniósł chorągiewki, tłumacząc się tym,że spalony był milimetrowy. Taki obrót sprawy wyraźnie podłamał naszych zawodników, którzy w 89 minucie stracili 3 bramkę. Jeden z zawodników Świtu ośmieszył kilku naszych graczy dryblingiem i znalazł się sam na sam z naszym golkiperem. Gracz gości zdołał oddać strzał,ale został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 'wapno'. Z rzutu karnego gracz Świtu się nie pomylił i było już praktycznie po meczu.

Niestety sami skomplikowaliśmy sobie sytuację awansu. Dzisiaj wystarczyło po prostu wygrać, bez oglądania się na inne zespoły, bez nerwowych sytuacji w ostatnich meczach sezonu. Niestety nasza drużyna zagrała dzisiaj bardzo słabe zawody. Kiepskim argumentem jest fakt, że kilku graczy jest kontuzjowanych ( A. Cieślak, S. Domański, K. Rakowski, M. Sadocha). W dzisiejszym spotkaniu urazu nabawił się także Tomasz Domański. Przed nami wyjazd do Wieliszewa, gdzie zagramy z miejscowym Dębem. Goście na pewno będą chcieli wykorzystać nasze potknięcie i zrobią wszystko by wygrać to spotkanie. Czeka nas więc bardzo trudne zadanie. W ostatniej kolejce Dąb zagra z KS II Łomianki, który ma problemy ze skompletowaniem składu na mecz. Do Kobyłki zawita zaś Legion II Warszawa. Miejmy nadzieję,że nasi zawodnicy wymażą z pamięci dzisiejszy bardzo kiepski występ i zmobilizują się na dwa ostatnie mecze tak, by nie zmarnować ciężkiej pracy na rzecz awansu przez cały ligowy sezon...

30 maja 2012, 18:00 - XXIV kolejka A klasy gr. I - Kobyłka

Wicher Kobyłka - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2:3(2:1)

bramki dla Wichru: Jakub Wiśniewski samobójcza 6', Robert Sosnowski 45+1"

żółte kartki (Wicher): Wojciech Bieńkowski, Robert Sosnowski, Bartosz Kruk, Rafał Roguski

widzów: ok 100

MKS Wicher Kobyłka: Tomasz Wojdyna - Daniel Godlewski, Rafał Roguski żk, Paweł Wernio, Daniel Godlewski - Tomasz Domański(76" Adam Andrzejewski), Marcin Wojda(83" Kamil Boratyński), Robert Sosnowski żk Bartosz Kruk żk - Piotr Bujalski, Wojciech Bieńkowski żk