dzisiaj: 38, wczoraj: 3677
ogółem: 2 450 503

Wicher przypieczętował awans.

• autor: WicherKobylka, 2012-06-10 17:05

W meczu ostatniej, XXVI kolejki A klasy gr. I Wicher Kobyłka pokonał Legion II Warszawa - 4:3(2:0). Pod nieobecność trenera Andrzeja Grelocha (przyczyny osobiste) zespół poprowadzili Zdzisław Kostro i Mateusz Małkiewicz. Nasi gracze sobotnim zwycięstwem przypieczętowali awans do Ligi Okręgowej.

Sobotni mecz rozpoczął się dosyć spokojnie, żeby nie powiedzieć nudno. Zawodnicy obu drużyn nie forsowali zbytnio tempa. Pierwszy impuls do ataku dla gospodarzy dał kapitan Robert Sosnowski, który w 5 minucie uderzył z dystansu, jednak bardzo niecelnie. Dwie minuty później nasz zespół miał stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Bieńkowski, a w zamieszaniu podbramkowym futbolówkę do siatki skierował Paweł Wernio. Po strzelonej bramce gra się nieco ożywiła. Nasza drużyna poszła za ciosem i 12 minucie było 2:0. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Wojciech Bieńkowski, który minął golkipera i posłał piłkę do pustej bramki. Goście w pierwszej części gry także mieli swoje szanse, choć nie umieli wykorzystać nawet tych stuprocentowych. W jednej z akcji gracz Legionu II znalazł się sam na sam z Aleksandrem Grabkiem, ale nie trafił nawet w światło bramki. W innej sytuacji bardzo dobrą interwencją po strzale z 5 metrów popisał się nasz młody bramkarz. Mimo dobrych okazji z obu stron do przerwy bramek już nie oglądaliśmy.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Po bardzo dobrym, długim podaniu Wojciech Bieńkowski znalazł się sam na sam z bramkarzem i sprytnym lobem podwyższył prowadzenie naszego zespołu. Po 52 minutach Wicher prowadził 3:0 i nie zanosiło się na to, by gości stać było na jakąkolwiek odpowiedź w tym spotkaniu. Niestety grillowa atmosfera z trybun udzieliła się naszym zawodnikom, którzy w krótkim odstępie czasu ( 1-2 minuty) stracili 2 gole i wynik pozostawał ponownie sprawą otwartą. W obu przypadkach gracze Legionu II bezwzględnie wykorzystali niefrasobliwość naszych defensorów, a bramkarz Aleksander Grabek miał niewiele do powiedzenia. Goście nadal atakowali, wietrząc swoją szansę na kolejne bramki. Niestety dla nas idący za ciosem Legion dość szybko zdobył 3 bramkę i z wyniku 3:0 zrobiło się nagle 3:3. Taki obrót sprawy podrażnił chyba nieco naszych graczy, którzy stworzyli sobie kilka dobrych okazji strzeleckich. Jedną z nich miał Tomasz Domański, który po ładnym rajdzie uderzył jednak zbyt lekko i wprost w bramkarza. Decydująca dla losów meczu akcja miała miejsce na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Wojciech Bieńkowski zagrał piłkę do rozpędzonego Adriana Pląski, który został wycięty równo z ziemią w polu karnym i sędzia nie miał innego wyjścia jak podyktowanie 'jedenastki' dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Wojciech Bieńkowski i pewnym strzałem zapewnił wygraną dla naszego zespołu, kompletując przy tym hattricka oraz zostając najlepszym strzelcem drużyny z 16 ligowymi trafieniami.

Sobotnie zwycięstwo na zakończenie ligi cieszy tym bardziej, że nieoficjalnie mówi się o tym, że Wicher zostanie ukarany walkowerem za mecz z Wisłą Jabłonna. Wygrana 3:0 dla Wichru może zostać zweryfikowana jako 3:0 dla Wisły Jabłonna. Powodem takiej decyzji ma być nadmiar żółtych kartek jednego z naszych obrońcy. Na razie informacja jest jedynie nieoficjalna i na tą chwilę Wicher zajął 1 miejsce w tabeli. Gdyby informacja o walkowerze potwierdziła się, a Wkra Pomiechówek wygrała ze Świtem Ii Nowy Dwór Mazowiecki, to Wicher spadłby na 2 miejsce w tabeli, jednak nasz awans jest już przesądzony.

8 czerwca 2012, 13:00 - XXVI kolejka A klasy gr. I - Kobyłka

MKS Wicher Kobyłka - Legion II Warszawa 4:3(2:0)

bramki: Paweł Wernio 7", Wojciech Bieńkowski 12", 51", 89" (k)

sędziował: Grzegorz Dominiak z Warszawy

widzów: ok 100

MKS Wicher Kobyłka: Aleksander Grabek - Daniel Godlewski(46" Mateusz Małkiewicz), Paweł Wernio, Adam Andrzejewski(66" Paweł Rychta), Adrian Pląska - Piotr Bujalski, Mariusz Gumienny(20" Kamil Boratyński), Robert Sosnowski, Tomasz Domański - Wojciech Bieńkowski, Maciej Sadocha(76" Krzysztof Zych)