dzisiaj: 165, wczoraj: 301
ogółem: 2 451 298

Remis na zakończenie sezonu.

• autor: WicherKobylka, 2013-06-24 14:54

Wicher Kobyłka zremisował w Legionowie 1:1(1:0) z rezerwami miejscowej Legionovii w meczu ostatniej, XXX kolejki Ligi Okręgowej gr. I (Warszawa). Bramkę na wagę remisu zdobył dla naszej drużyny Kamil Boratyński. Nasz zespół zajął ostatecznie 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 53 punktów, czyli takim samym jak Bobra Tłuszcz, ale to Tłuszczanie dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich z naszą drużyną, uplasowali się na 3 pozycji. Ostatnia kolejka rozgrywek rozwiała także ostatnie wątpliwości dotyczące spadkowiczów.

Przed ostatnią kolejką rozgrywek, niewiadome pozostawały jedynie w kontekście obsady 3 miejsca w tabeli oraz ostatniego spadkowicza. O najniższy stopień podium walczyły jeszcze dwie drużyny, Wicher i Bóbr Tłuszcz. Ciekawie  było też w dole tabeli gdzie do końca o utrzymanie w lidze walczył AON Rembertów i Mazur II Karczew. Ostatecznie 3 miejsce przypadło drużynie z Tłuszcza, która niespodziewanie przegrała z KS Wesoła (2:3), zaś do A klasy spadł AON Rembertów, któremu (wobec zwycięstwa Mazura II Karczew) nie pomógł nawet triumf z Legionem Warszawa.

Nasza drużyna zajęła bardzo dobre, 4 miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie ekipom Radości, Drukarza i wspomnianego wcześniej Bobra Tłuszcz. W Legionowie podopieczni trenera Andrzeja Grelocha zremisowali 1:1, choć mecz nie układał się pomyślnie dla przyjezdnych. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:0. W drugiej części spotkania, przy stanie 1:0 sędzia podyktował 'jedenastkę' dla gospodarzy i mogło być po meczu, jednak rzut karny obronił Aleksander Grabek. Kilka minut później to Wicher zdobył gola. Strzał Grzegorza Bajszczaka skutecznie dobił Kamil Boratyński i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Warto dodać, że w niedzielnym meczu Wicher wystąpił w eksperymentalnym składzie i ustawieniu. Po raz pierwszy w sezonie w pierwszej drużynie Wichru zagrali Paweł Rychta i Mateusz Małkiewicz. Debiut w seniorskiej drużynie zaliczył kolejny podopieczny trenera Mateusza Małkiewicza, Jakub Godlewski, który na 20. minut przed końcem spotkania zmienił kontuzjowanego Adama Andrzejewskiego.

Panowie dziękujemy za udany sezon, a w następnym liczymy na więcej ;-)

23 czerwca 2013, 17:00 - XXX kolejka Ligi Okręgowej gr. I (Warszawa) - Legionowo