statystyki szczegółowe

Aktualności

Bez szans z wiceliderem. [AKTUALIZACJA]

• autor: WicherKobylka, 2014-05-11 10:49

Z pewnie zmierzającą ku barażom o awans do IV ligi stołeczną Olimpią, nasza drużyna nie miała większych szans. W wyjazdowym spotkaniu XXVI kolejki Ligi Okręgowej gr. I (Warszawa), Wicher Kobyłka przegrał z Olimpią Warszawa - 0:6 (0:3).

(więcej w rozwinięciu)

Przed sobotnim spotkaniem z warszawską drużyną, trener Andrzej Greloch miał duży problem ze skompletowaniem kadry meczowej. Wąska kadra a do tego kontuzje, zawieszenia oraz sprawy pozasportowe i stało się jasne, że na mecz z wiceliderem wybiegniemy w w dość eksperymentalnym składzie i ustawieniu. W bramce od pierwszych minut wystąpił Aleksander Grabek, choć w trakcie rozgrzewki doznał on kontuzji i mecz rozgrywał z grymasem bólu na twarzy. Na środku obrony trenerowi Andrzejowi Grelochowi partnerował Mariusz Gumienny a na prawej flance od pierwszych minut zagrał Jakub Godlewski. W pomocy spotkanie zaczęli juniorzy Adam Bieniak i Kacper Jąkała, którzy wspomagani byli przez Pawła Rychtę i Damiana Zawadzkiego. Warto także dodać, że i ten ostatni zmaga się z dokuczającą mu kontuzją i nie jest w stanie grać na pełnych obrotach. W zasadzie tylko formacja ofensywna nie została drastycznie zmieniona. Powracający po kontuzji Krzysztof Słomski zagrał obok kapitana Roberta Sosnowskiego.

Walcząca o awans do IV ligi Olimpia nie mogła pozwolić sobie na stratę punktów z drużyną broniącą się przed spadkiem, która na dodatek przyjechała do Warszawy w tak okrojonym składzie (nie zagrali m.in Bajszczak, Boratyński, Cieślak, Balcerak, Kania, Domański). Worek z bramkami rozwiązał się w 9. minucie spotkania za sprawą Rafała Popisa, który wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ten sam gracz w 37. minucie podwyższył prowadzenie tym razem wykańczając składną kontrę gospodarzy. Przed przerwą, a konkretniej w 41. minucie meczu Olimpia strzeliła kolejną bramkę. Niepewnie interweniującego Aleksandra Grabka pokonał po zamieszaniu w polu karnym Artur Zawadziński.

Po przerwie nasza gra nieco się poprawiła. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że na chwilę przejęliśmy inicjatywę. Wicher potrafił dłużej utrzymać się z piłką na połowie przeciwnika ale rywale bezlitośnie kontrowali, mając w swoich szeregach bardzo dynamicznych i szybkich zawodników. Nieco ponad po godzinie gry przegrywaliśmy już różnicą czterech bramek. Ładną akcję Olimpii, golem zwieńczył Rafał Popis, który tym samym skompletował hattricka. Niespełna 10. minut później Sebastian Cuch po ładnej indywidualnej akcji pokonał Aleksandra Grabka strzałem z ok. 16 metrów. Dzieła zniszczenia dokończył w 83. minucie spotkania Bartosz Lewiński po ładnej, zespołowej akcji gospodarzy i błędzie naszej linii defensywy.

Po tej porażce nasza sytuacja jest naprawdę niewesoła. Spadliśmy na przedostatnie miejsce w tabeli i biorąc pod uwagę zwycięstwo w tej kolejce m.in Dębu Wieliszew, to kwestia naszego utrzymania w lidze znacząco się skomplikowała. Jednak dopóki piłka w grze wszystko może się jeszcze wydarzyć. Przed nami jeszcze 6 spotkań. Trzeba walczyć do końca! Następny mecz Wicher rozegra w sobotę, 17 maja o godzinie 17:00 w Kobyłce. Naszym przeciwnikiem będzie AON Rembertów, z którym wiosną przegraliśmy na wyjeździe 1:2.

Aktualizacja: Redakcja kartoflisk.pl na Facebooku zamieściła wideo z bramkami z meczu Olimpia - Wicher. Wideo dostępne pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=8C2BuItgtQ8

MKS Wicher Kobyłka: Aleksander Grabek - Jakub Godlewski, Andrzej Greloch, Mariusz Gumienny, Łukasz Ślesicki - Adam Bieniak żk, Damian Zawadzki, Kacper Jąkała (50" Damian Jarzębski żk), Paweł Rychta (50" Adam Andrzejewski żk) - Robert Sosnowski, Krzysztof Słomski

10 maja 2014, Warszawa - XXVI kol. Ligi Okręgowej gr. I (Warszawa)

Olimpia Warszawa - WICHER Kobyłka 6:0 (3:0)

żółte kartki (Wicher): Adam Andrzejewski, Damian Jarzębski

sędziował: Patryk Grzeszczak z Warszawy