statystyki szczegółowe

Aktualności

PoGrom i spadek do A klasy...

• autor: WicherKobylka, 2014-06-11 13:57

W wyjazdowym meczu XXX kolejki Ligi Okręgowej gr. I (Warszawa), Wicher Kobyłka przegrał z Gromem Lipowo - 1:5 (1:2). Honorową bramkę dla podopiecznych trenera Andrzeja Grelocha zdobył Adam Bieniak, dla którego było to premierowe trafienie w seniorskiej drużynie Wichru. Po tej porażce nasz zespół stracił szansę na utrzymanie w Lidze Okręgowej i w nowym sezonie będzie występował w A klasie.

(więcej w rozwinięciu)

Na mecz z Gromem Lipowo, który rozgrywany był w Józefowie, borykająca się z problemami kadrowymi drużyna Wichru dojechała w dziesięcioosobowym składzie. W takim właśnie zestawieniu nasz zespół rozpoczął spotkanie. Po upływie 10. minut na boisku zameldował się spóźniony Aleksander Cieślak i siły na boisku wyrównały się. Chwilę wcześniej, w 6. minucie po błędzie obrony straciliśmy pierwszą bramkę. Na szczęście odpowiedź Wichru nadeszła niedługo, bo już w 13. minucie było 1:1 za sprawą trafienia Adama Bieniaka, który wykorzystał błąd defensorów Gromu i płaskim strzałem z ok. 25 metrów trafił do pustej już bramki. W dalszej fazie meczu, mimo przewagi Gromu, przez długi czas utrzymywał się wynik remisowy. Duża w tym zasługa naszego bramkarza, Aleksandra Grabka, który kilkoma interwencjami zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką. Niestety nasz golkiper skapitulował w końcówce pierwszej połowy, kiedy to przy biernej postawie naszych defensorów, jeden z zawodników gospodarzy płaskim strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.

Drugą część spotkania wyraźnie zdominowali zawodnicy Gromu, którzy swoją przewagę udokumentowali trzema golami. W 64. minucie jeden z graczy Gromu popisał się pięknym strzałem z dystansu i przegrywaliśmy już 1:3. Chwilę po wznowieniu straciliśmy kolejnego gola. Tym razem jeden z pomocników rywali popisał się ładnym rajdem prawą stroną boiska oraz dokładnym podaniem w pole karne, które zostało zamienione na gola. Z każdą upływającą minutą nasi zawodnicy tracili coraz bardziej siły. Niestety na ławce rezerwowych nie było żadnego zmiennika, w odróżnieniu od ławki drużyny przeciwnej, której trener wykorzystał limit zmian, wprowadzając na plac gry czterech graczy rezerwowych. Wynik spotkania gospodarze ustalili w 81. minucie meczu po strzale do pustej bramki. Porażka z Gromem sprawiła, że nasz zespół pozbawił się już szans na utrzymanie w Lidze Okręgowej.

Spadek do A klasy stał się faktem, ale do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa spotkania. Dodatkowego smaczku tym spotkaniom nadaje fakt, że będą to mecze derbowe. Najpierw zmierzymy się z Bobrem Tłuszcz a później z Marcovią Marki. Zwycięstwo w tych spotkaniach pozwoliło by na pewno pożegnać się z godnością z rozgrywkami Ligi Okręgowej. Oba spotkania zostaną rozegrane w Kobyłce.

MKS Wicher Kobyłka: Aleksander Grabek - Jakub Godlewski, Sebastian Domański, Andrzej Greloch, Łukasz Ślesicki - Paweł Rychta, Robert Sosnowski, Aleksander Cieślak, Mariusz Gumienny - Adam Bieniak żk, Wojciech Bieńkowski

7 czerwca 2014, Józefów (boisko ze sztuczną nawierzchnią)- XXX kol. Ligi Okręgowej gr. I (Warszawa)

Grom Lipowo - WICHER Kobyłka 5:1 (2:1)

bramka dla Wichru: Adam Bieniak 13"

żółte kartki (Wicher): Adam Bieniak

sędziował: Andrzej Barmosz z Warszawy