dzisiaj: 75, wczoraj: 479
ogółem: 2 437 787

Wynik lepszy niż gra.

• autor: WicherKobylka, 2014-09-07 12:59

Po dość słabym spotkaniu i przeciętnej grze, Wicher Kobyłka pokonał na własnym stadionie GKS Dąbrówka - 3:1 (1:0). Mecz rozegrano w ramach III kolejki A klasy gr. I (Warszawa). Dwie bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Grelocha zdobył Daniel Maciążek a jedno trafienie zanotował Wojciech Bieńkowski.

Od pierwszego gwizdka arbitra, z animuszem do ataku ruszyła drużyna gospodarzy. Już w 3. minucie spotkania mogliśmy wyjść na prowadzenie ale Damian Zawadzki pomylił się strzelając z ostrego kąta kilka metrów od bramki rywala. Kilka minut później bramkarza Dąbrówki strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Daniel Maciążek ale także i jego uderzenie było niecelne. W 19. minucie spotkania Wicher wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Daniel Maciążek, który dobrze zamknął akcję i po dobrym, płaskim wstrzeleniu piłki w pole karne przez Patryka Wróblewskiego, posłał futbolówkę do pustej bramki. Po zdobyciu gola nasz zespół niepotrzebnie się cofnął i oddał inicjatywę rywalom, którzy do momentu straty bramki byli całkowicie bezradni w ofensywie. Mimo, że rywale w tej części spotkania nie potrafili stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji bramkowej to dość często gościli w okolicach naszego pola karnego. Po części wynikało to z błędów własnych oraz strat, od których po raz kolejny nie potrafiliśmy się niestety się ustrzec. W 29. minucie meczu kibice zgromadzeni na stadionie domagali się podyktowania rzutu karnego na Dawidzie Kielczyku, który padł w polu karnym rywali. Sędzia jednak zinterpretował zachowanie naszego napastnika jako próbę wymuszenia rzutu karnego i ukarał popularnego "Kielona" żółtą kartką. W ostatnim kwadransie pierwszej części gry, na boisku nie wydarzyło się już nic godnego uwagi i do przerwy schodziliśmy prowadząc 1:0.

Druga połowa meczu podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od przewagi i ataków Wichru. Kilka minut po wznowieniu gry przed szansą na zdobycie gola stanął ponownie Daniel Maciążek, ale piłka po jego lobie uderzyła w poprzeczkę bramki. Po godzinie gry Wicher powinien prowadzić już 2:0 ale świetną okazję zmarnował Dawid Kielczyk. Nasz napastnik dostał dobre podanie ze skrzydła od Patryka Wróblewskiego i fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Niewykorzystana sytuacja mogła się na nas dość szybko zemścić i to dwukrotnie. Rywale w ciągu 2. minut stworzyli sobie dwie stuprocentowe sytuacje. Za pierwszym razem, zawodnik gości w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie niecelnie po długim słupku. Chwilę potem znowu błąd popełniła linia defensywy i jeden z rywali miał sporo miejsca ale na nasze szczęście zdecydował się od razu na strzał, który obił tylko poprzeczkę naszej bramki. W tym fragmencie spotkania Wicher prezentował się bardzo słabo. Mimo to znów stanęliśmy przed szansą zdobycia bramki ale tym razem pomylił się Damian Zawadzki, który minął bramkarza i z ostrego kąta oddał niecelny strzał na bramkę rywali. W końcu w 68. minucie meczu udało się nam podwyższyć prowadzenie. W roli głównej wystąpił ponownie duet Wróblewski - Maciążek. Ten pierwszy dokładnie dośrodkował w pole karne a drugi popisał się celną główką, zdobywając jednocześnie swoją drugą bramkę w meczu. W 71. minucie spotkania na boisku zameldował się Wojciech Bieńkowski, który zmienił Dawida Kielczyka. Popularny "Zając" kilka minut po wejściu na murawę mógł zdobyć bramkę ale pomylił się nieznacznie, strzelając z kilkunastu metrów obok okienka bramki. Strzał naszego zawodnika poprzedziła ładna, zespołowa akcja i wycofanie piłki i aż szkoda, że po takim rozegraniu, futbolówka nie zatrzepotała w siatce. W 81. minucie spotkania trener Andrzej Greloch desygnował do gry Aleksandra Cieślaka, który zmienił Damiana Zawadzkiego. To właśnie ten rezerwowy zawodnik, w 89. minucie meczu zagrał z bocznego sektora boiska bardzo dobrą piłkę do Wojciecha Bieńkowskiego, który sprytną podcinką umieścił piłkę w siatce. Kiedy wydawało się, że mecz skończy się wynikiem 3:0, goście przeprowadzili ładną akcję a zawodnik Dąbrówki wykorzystując błąd naszej defensywy, znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Krawczykiem i pewnym strzałem zapewnił honorowe trafienie dla swojej drużyny. Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie.

Mecz z Dąbrówką z pewnością nie był wielkim widowiskiem. Nasza gra momentami wyglądała bardzo słabo ale cieszy fakt, że mimo słabszej dyspozycji potrafimy wywalczyć 3 punkty. Za tydzień, w sobotę czeka nas bardzo ciężki mecz wyjazdowy z Marcovią Marki. Jeśli chcemy myśleć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej to musimy poprawić grę w defensywie oraz skuteczność w ataku.

MKS Wicher Kobyłka: Michał Krawczyk - Sebastian Domański (63" Marcin Wiktoruk), Adam Andrzejewski, Mariusz Gumienny żk, Andrzej Greloch żk - Patryk Wróblewski, Daniel Kania żk, Grzegorz Bajszczak (69" Mateusz Milewski), Daniel Maciążek - Damian Zawadzki (81" Aleksander Cieślak), Dawid Kielczyk żk (71" Wojciech Bieńkowski)

6 września 2014, 17:00 - III kolejka A klasy gr. I (Warszawa) - Kobyłka (Stadion Miejski)

MKS Wicher Kobyłka - GKS Dąbrówka 3:1 (1:0)

bramki:  Daniel Maciążek 19, 68, Wojciech Bieńkowski 89 - ? 90

żółte kartki (Wicher): Dawid Kielczyk, Andrzej Greloch, Daniel Kania, Mariusz Gumienny

sędziował: Patryk Suchenek (WS Warszawa)