dzisiaj: 182, wczoraj: 212
ogółem: 2 437 415

Rząśnik pokonany.

• autor: WicherKobylka, 2014-09-21 11:30

Zwycięstwem Wichru - 3:2 (1:2) zakończył się wczorajszy mecz z WKS Rząśnik, rozegrany w ramach V kolejki A klasy gr. I (Warszawa). Dwa gole dla podopiecznych trenera Andrzeja Grelocha zdobył Patryk Wróblewski, jedno trafienie zanotował Dawid Kielczyk.

Do sobotniego starcia Wicher przystępował po ubiegłotygodniowym blamażu w Markach o którym wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Drużyna rywali będąca jak dotąd bez zwycięstwa, do rywalizacji z naszym zespołem przystępowała z kolei po remisie z Huraganem II Wołomin osiągniętym na własnym boisku. Zapowiadał się więc ciekawy ale i trudny mecz gdyż obie strony miały coś do udowodnienia.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem przewagi naszej drużyny. Już kilka chwil po pierwszym gwizdku arbitra mogliśmy wyjść na prowadzenie ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Daniel Maciążek, który nieudanie próbował lobować bramkarza rywali. Jednak w myśl przysłowia "co się odwlecze to nie uciecze", w 10. minucie spotkania prowadziliśmy 1:0. Świetnym, długim zagraniem z linii obrony obsłużony został Patryk Wróblewski, który dobrze przyjął i zabrał się z piłką ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Rząśnika. Kilka sekund później ambitnie powalczyliśmy o sparowaną przez bramkarza piłkę i Patryk Wróblewski świetnie dograł do niepilnowanego Dawida Kielczyka a ten posłał futbolówkę do pustej bramki. Po zdobytym golu nasz zespół niemalże tradycyjnie już nieco się cofnął. Poskutkowało to tym, że inicjatywę w spotkaniu przejęli na dłuższą chwilę goście. Powoli nabierali oni wiatru w żagle ale mieli problem ze skonstruowaniem klarownych sytuacji. Najgroźniejsza była ta, po której gracz Rząśnika niebezpiecznie główkował w polu karnym Wichru ale na szczęście przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki. W 32. minucie spotkania WKS wywalczył rzut wolny na skraju pola karnego. Dobre dośrodkowanie, błąd defensywy Wichru i gracz gości celną główką wyrównuje losy spotkana. Stracona bramka jakby uśpiła czujność naszych graczy bowiem już 7.minut później rywale wyszli na prowadzenie. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego błąd popełnił bramkarz Wichru, Bartłomiej Muszyński, który wypuścił piłkę z rąk a z takiego prezentu nie mógł nie skorzystać gracz rywali. Chwilę wcześniej nasz zespół miał szansę na skuteczne wyjście z kontrą ale zbyt długo z podaniem zwlekał Adam Bieniak, który ostatecznie stracił piłkę i zaprzepaścił szansę na szybki kontratak. Do końca pierwszej części gry rezultat nie uległ już zmianie i do szatni schodziliśmy przegrywając 1:2.

Na drugą połówkę spotkania Wicher wybiegł z jedną zmianą. Sebastiana Domańskiego zmienił Marcin Wiktoruk. Prócz zmiany personalnej zmieniło się także chyba i nastawienie naszych graczy, którzy jak najszybciej chcieli zdobyć bramkę wyrównującą. Z tego powodu w pole karne rywali w 56. minucie spotkania zawędrował nawet Adam Andrzejewski, który sprytnym zwodem oszukał rywala i... wywalczył rzut karny! Sędzia po faulu rywali bez chwili zawahania wskazał na "wapno" a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Wróblewski, który bardzo pewnym strzałem doprowadził do remisu. Po zdobytej bramce nasz zespół poszedł za ciosem i starał się wykorzystać fakt, że rywale powoli wysiadali kondycyjnie, mając w nogach 90 minut pucharowego meczu rozegranego w środę. Ta sztuka powiodła się w 68. minucie spotkania kiedy to bardzo dobrym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Adam Bieniak a Patryk Wróblewski sfinalizował akcję kolegi celnym strzałem głową! Pięć minut po zdobyciu gola Wicher grał z przewagą jednego zawodnika. Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał obrońca gości, który bezpardonowo zaatakował Grzegorza Bajszczaka. Mimo gry w przewadze, Wicher nie rzucił się do dobijania rywali ale starał się mądrze rozgrywać piłkę. Zawodnicy z Rząśnika co prawda co jakiś czas próbowali zaatakować naszą bramkę ale nie były to sytuacje z gatunku stuprocentowych. Najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnował jeden z zawodników gości, który dynamicznie wbiegł z futbolówką w pole karne i uderzył po krótkim słupku ale nie był to strzał, który mógł zaskoczyć naszego bramkarza. W 76. minucie spotkania doszło do zmiany w naszej bramce. Debiutującego w meczu ligowym pierwszej drużyny Bartłomieja Muszyńskiego zmienił... debiutujący w meczu ligowym pierwszej drużyny Wichru, Marcin Marciniak. Roszada ta spowodowana była przepisami, ponieważ junior Bartłomiej Muszyński rozgrywał wcześniej mecz ligowy w swoim roczniku. W ostatnich minutach nasz golkiper jednak nie miał zbyt dużo pracy, choć był na posterunku kiedy trzeba było wyłapać lub wypiąstkować dośrodkowania rywali. W doliczonym czasie gry na placu gry nie wydarzyło się już nic istotnego i nasz zespół mógł cieszyć się ze zdobytego kompletu punktów!

W następnej kolejce ligowej (prawdopodobnie w środę, 24 września) zmierzymy się na wyjeździe z Agape Białołęka, która wczoraj, dość niespodziewanie przegrała z rezerwami Huraganu - 1:3.

MKS Wicher Kobyłka: Bartłomiej Muszyński (76" Marcin Marciniak) - Sebastian Domański (46" Marcin Wiktoruk), Adam Andrzejewski żk, Andrzej Greloch - Adam Bieniak żk (84" Bartosz Kaczmarczyk), Daniel Kania, Grzegorz Bajszczak, Daniel Maciążek żk - Patryk Wróblewski, Dawid Kielczyk (81" Krystian Godlewski)

20 września 2014, 16:00 - V kolejka A klasy gr. I (Warszawa) - Kobyłka (Stadion Miejski)

MKS Wicher Kobyłka -WKS Rząśnik 3:2 (1:2)

bramki dla Wichru: Dawid Kielczyk 10, Patryk Wróblewski 56 z karnego, 68

żółte kartki (Wicher): Adam Andrzejewski, Adam Bieniak, Daniel Maciążek