• autor: WicherKobylka, 2015-06-02 13:50
                MKS Hutnik Warszawa - Wicher Kobyłka 1:1 (0:0)

56" Sebastian Czarnecki 1:0

62" Patryk Wróblewski z rzutu karnego 1:1

W wyjazdowym, niedzielnym spotkaniu rozegranym w ramach XXIII kolejki rozgrywek "A klasy" gr. I (Warszawa), Wicher Kobyłka zremisował z MKS Hutnikiem Warszawa - 1:1 (0:0). Bramkę na wagę remisu zdobył z rzutu karnego Patryk Wróblewski. Po tym remisie, dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich z Koroną Jadów i Hutnikiem, awansowaliśmy na 6. miejsce w tabeli.

Mocno osłabiony Wicher niedzielny mecz na Bielanach rozpoczął dość słabo. Początek zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy już w 7. minucie stanęli przed świetną szansą na objęcie prowadzenia. Gracz Hutnika po błędzie naszej defensywy uderzył piłkę głową ale zdołał tylko obić poprzeczkę bramki strzeżonej przez Michała Krawczyka. Niespełna cztery minuty później Warszawianie mogli a nawet powinni już prowadzić ale jeden z rywali fatalnie przestrzelił z około pięciu metrów. W pierwszym kwadransie spotkania nasz zespół nie stworzył zagrożenia pod bramką przeciwnika. To Hutnik grał dokładniej, składniej jednak na nasze szczęście nie przekładało się to na zdobyte gole. Po okresie "uśpienia", nasz zespół wreszcie zaatakował nieco odważniej. Sygnał do ataku dał naszym graczom Łukasz Ślesicki, który bardzo precyzyjnie uderzył z dystansu, jednak golkiper z Bielan popisał się efektowną paradą. Chwilę później, chytrym strzałem z dystansu popisał się Grzegorz Bajszczak jednak i tym razem bramkarz rywali okazał się lepszy broniąc "na raty" strzał naszego kapitana. W 41. minucie meczu stanęliśmy przed idealną okazją do objęcia prowadzenia. Groźny strzał na bramkę przeciwnika z około dziesięciu metrów oddał Adrian Pląska. Futbolówka odbita przez golkipera gospodarzy spadła wprost pod nogi nabiegającego Adama Bieniaka. Niestety nasz zawodnik nie potrafił skierować piłki do siatki, obijając z bliska słupek bramki. Na trybunach jęk zawodu, wszakże była to sytuacja z gatunku stuprocentowych. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą, bezbramkową część spotkania.

Druga część gry, podobnie jak i pierwsza rozpoczęła się od przewagi gospodarzy, którzy za wszelką cenę dążyli do zdobycia bramki. Ich starania zostały docenione w 56. minucie spotkania kiedy to jeden z zawodników Hutnika zdecydował się na techniczny strzał z dystansu po którym piłka zatrzepotała w bramce Wichru. Stracony gol podziałał dość mobilizująco na podopiecznych trenera Andrzeja Grelocha. Już chwilę później, po dokładnym podaniu zza linii obrony, w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Wróblewski. Nasz najskuteczniejszy strzelec niestety źle przyjął sobie piłkę, w efekcie czego musiał szukać dryblingu a potem uderzenia lewą nogą, z którym bez problemów poradził sobie bramkarz Hutnika. W 62. minucie meczu nasz zespół wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego rywali. Piłka trafiła w pole karne pod nogi Adriana Pląski, którego zagranie, ręką przeciął jeden z bielańskich defensorów a sędzia podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł etatowy wykonawca, Patryk Wróblewski, który i tym razem nie pomylił się, skutecznie myląc bramkarza rywali. Od momentu zdobycia bramki wyrównującej nasz zespół zaczął prezentować się na boisku dużo lepiej. Stworzyliśmy sobie kilka okazji na zdobycie gola. Dwóch z nich nie wykorzystał Dawid Kielczyk. Popularny "Kielon" za pierwszym razem uderzył celnie z lewej nogi ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W drugiej sytuacji nasz gracz także próbował strzału z lewej nogi, jednak tym razem jego uderzenie było niecelne. Rywale nie pozostawali nam dłużni i także stworzyli sobie jeszcze kilka groźnych sytuacji ale na nasze szczęście, tego dnia gracze z Bielan nie grzeszyli skutecznością. Do końca spotkania, pomimo kilku okazji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie i nasz zespół mógł dopisać do swojego konta punkt wywalczony na trudnym terenie.

Nie był to najlepszy występ naszej (mocno osłabionej) drużyny. Rywale lepiej prezentowali się na boisku dlatego cieszy fakt, że mimo nie najlepszej dyspozycji udało się nam wywieźć cenny punkt z trudnego terenu, na którym nieco ponad dwa tygodnie temu Hutnik rozbił Mazura Radzymin8:1.

Następny mecz ligowy, przedostatni na własnym boisku, Wicher rozegra w sobotę, 6 czerwca o godzinie 17:30. Naszym przeciwnikiem będzie Wkra Pomiechówek, z którą na jesieni przegraliśmy 1:3. Czas na rewanż!

MKS Wicher Kobyłka: Michał Krawczyk - Jakub Godlewski, Kacper Jąkała, Marcin Wiktoruk, Łukasz Ślesicki - Adam Bieniak (90" Daniel Nowak), Adam Andrzejewski (65" Kamil Boratyński), Grzegorz Bajszczak, Adrian Pląska - Dawid Kielczyk (87" Andrzej Greloch żk), Patryk Wróblewski

31 maja 2015, 15:00 - XXIII kolejka A klasy gr. I (Warszawa) - Warszawa

MKS Hutnik Warszawa - MKS Wicher Kobyłka 1:1 (0:0)

bramki: Sebastian Czarnecki 56  - Patryk Wróblewski 62 z rzutu karnego

żółte kartki (Wicher): Andrzej Greloch

sędziował: Mateusz Pierścieniak (WS Warszawa)