statystyki szczegółowe

Aktualności

Bez niespodzianki w Pucharze.

• autor: WicherKobylka, 2016-08-25 16:32

We wczorajszym meczu pucharowym niespodzianki nie było. Wicher Kobyłka przegrał z wyżej notowanym Drukarzem Warszawa - 0:3 (0:1) i odpadł z dalszych rozgrywek.

(więcej w rozwinięciu)

Goście z Warszawy na prowadzenie wyszli w 13. minucie spotkania. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tzw. "pusty przelot" zaliczył bramkarz Robert Konopka a jeden z przeciwników strzałem głową trafiłem do siatki. Odpowiedź Wichru nadeszła szybko. Po ładnej akcji naszej drużyny, sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Piotr Bujalski. Niestety nasz nowy zawodnik uderzył wprost w dobrze interweniującego golkipera i stuprocentowa sytuacja została zmarnowana. Chwilę później niecelnie z dystansu uderzał Bartłomiej Kamiński. Szansę na zdobycie gola miał też Damian Bieniak ale jego mocny strzał musnął poprzeczkę bramki. Zawodnicy Drukarza choć przeważali to jednak nie potrafili wykreować sobie kolejnych sytuacji strzeleckich i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie przyjezdni podkręcili znacznie tempo i nieco po ponad godzinie gry prowadzili 2:0. Tym razem nasz bramkarz pokonany został strzałem z bliska. Kilka minut później goście powinni podwyższyć prowadzenie ale tym razem bramkarz Wichru stanął na wysokości zadania broniąc dwa groźne uderzenia przeciwnika. Nasi zawodnicy w drugiej odsłonie meczu prezentowali się słabiej ale nie przeszkodziło to w stworzeniu sytuacji do zdobycia bramki kontaktowej. Szansę na jej zdobycie miał dwukrotnie rezerwowy Dawid Kielczyk. Popularny "Kielon" za pierwszym razem zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w efekcie czego defensor Drukarza wybił futbolówkę na rzut rożny. Kilka minut później nasz napastnik w polu karnym próbował wykorzystać błąd bramkarza rywali ale jego uderzenie minęło światło bramki. Na kilka minut przed końcem popularny "Kielon" dobrze podawał do Piotra Bujalskiego, jednak złe przyjęcie popularnego "Bujala" uniemożliwiło oddanie strzału na bramkę. Chwilę później faulu we własnym polu karnym dopuścił się bramkarz Robert Konopka a sędzia wskazał na "wapno". Mimo wyczucie intencji strzelającego, nasz bramkarz nie zdołał obronić "jedenastki" i mecz zakończył się ostatecznie naszą porażką 0:3. Teraz przed nami już tylko mecze ligowe. Pierwszy, na własnym boisku już w sobotę o 17:00 z Esolą Varsovią Warszawa.

Skład wyjściowy MKS Wicher Kobyłka: Robert Konopka - Mateusz Małkiewicz, Daniel Kania, Mateusz Milewski, Kamil Śliwowski - Damian Bieniak, Grzegorz Bajszczak, Jan Skotnicki, Bartłomiej Kamiński - Piotr Cygan, Piotr Bujalski

W drugiej połowie zagrali także: Adam Bieniak (Damian Bieniak), Maciej Pietrzak (Jan Skotnicki), Dawid Kielczyk (Piotr Cygan)