dzisiaj: 230, wczoraj: 212
ogółem: 2 437 463

Udana pogoń Wichru!

• autor: WicherKobylka, 2017-03-04 18:37

W rozegranym dziś meczu sparingowym Wicher Kobyłka zremisował 4:4 (1:3) z Naprzodem Skórzec. Bramki dla podopiecznych trenera Krzysztofa Adamczyka zdobyli Dawid Kielczyk, Piotr Bujalski, Kamil Śliwowski oraz Kamil Boratyński. Nasz zespół na tle wyżej notowanego rywala zaprezentowała się dobrze (zwłaszcza w drugiej połowie meczu) i przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się nawet o zwycięstwo.

Mecz z liderem siedleckiej "Okręgówki" rozpoczęliśmy bardzo źle. Już w pierwszej minucie spotkania straciliśmy bramkę po niezbyt udanym zagraniu Marcina Marciniaka, który zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki, którą ostatecznie przechwycili rywale. Futbolówka trafiła pod nogi jednego z przyjezdnych, który plasowanym, technicznym uderzeniem wyprowadził Naprzód na prowadzenie. Kilka minut później groźnie zrobiło się pod bramką Naprzodu. Bardzo dobry strzał z dystansu oddał Kamil Śliwowski ale golkiper rywali pewnie przeniósł piłkę nad poprzeczkę bramki. Przyjezdni odpowiedzieli składną akcją zakończoną bardzo dobrym zagraniem w pole karne, po którym jeden z zawodników Skórca stanął oko w oko z naszym bramkarzem ale po jego uderzeniu piłka obiła tylko poprzeczkę. Wicher w pierwszej części spotkania miał problem z utrzymywaniem się przy piłce. Nasi zawodnicy oddali inicjatywę rywalowi lecz od czasu do czasu próbowali zaskoczyć golkipera przyjezdnych strzałami z dystansu i kontratakami. O ile uderzenia z dystansu nie były tak groźne, o tyle nasze kontrataki przysparzały trochę problemów gościom. Właśnie jeden z takich kontrataków zakończył się dośrodkowaniem do Dawida Kielczyka, który oddał strzał głową. Skuteczną interwencją popisał się jednak jeden z defensorów Naprzodu wybijając piłkę niemalże z linii bramkowej. Co nie udało się chwilę wcześniej powiodło się w 40. minucie spotkania. Wtedy to nasz zespół przeprowadził wzorcowy kontratak. Dynamicznie w pole karne rywala wpadł Kamil Śliwowski. Popularny "Śliwa" wyłożył piłkę jak na tacy Dawidowi Kielczykowi a popularnemu "Kielonowi" nie pozostało nic innego jak tylko dołożyć nogę i z bliska wpakować piłkę do siatki. Niestety ostatnie słowo w pierwszej połowie meczu należało do gości. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony Naprzód zdobył gola po rzucie rożnym. W zamieszaniu podbramkowym piłka spadła pod nogi jednemu z przeciwników, który z kilku metrów pokonał Marcina Marciniaka. Chwilę po tym sędzia odgwizdał koniec pierwszej części gry.

Druga połowa meczu nie rozpoczęła się dobrze dla Wichru. Niespełna pięć minut po rozpoczęciu gry straciliśmy gola po rzucie wolnym wykonywanym około dwudziestu metrów od naszej bramki. Jeden z rywali uderzył lewą nogą nad murem i Paweł Szczurowski musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Wysokie prowadzenie chyba uśpiło gości bowiem od tego momentu obraz gry uległ diametralnej zmianie. Wicher przejął inicjatywę na boisku i zepchnął rywala do defensywy. Nasz zespół zaczął stwarzać sobie coraz groźniejsze sytuacje ale dobrze spisywał się bramkarz Naprzodu, który obronił m.in bardzo groźne uderzenie głową Piotra Bujalskiego. Chwilę potem zabrakło nam trochę szczęścia po tym jak testowany zawodnik w dobrej sytuacji minimalnie przestrzelił. W końcu jednak naszym zawodnikom udało się znaleźć sposób na bramkarza rywali. W 67. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Piotr Bujalski, który płaskim strzałem tuż przy słupku strzelił bramkę numer dwa dla Wichru. Po strzelonym golu nasz zespół poszedł za ciosem czego efektem było kolejne trafienie zdobyte w 80. minucie spotkania. Strzelcem gola Kamil Śliwowski, który mocno i precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego. Niespełna osiem minut później Wicher zdobył wyrównującą bramkę. Tym razem po dośrodkowaniu Kamila Śliwowskiego nie popisał się bramkarz Naprzodu, który wypuścił piłkę z rąk a Kamil Boratyński z najbliższej odległości nie miał problemów ze zdobyciem bramki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4.

Dzisiejsze spotkanie miało naprawdę dziwny przebieg. W pierwszej połowie meczu Wicher miał niewiele do powiedzenia, z kolei w drugiej części spotkania to goście byli zepchnięci do momentami rozpaczliwej defensywy. Sytuacji bramkowych w drugiej połowie mieliśmy tyle, że mogliśmy ten mecz nawet wygrać ale remis z liderem Ligi Okręgowej osiągnięty w takich okolicznościach jest na pewno dobrym prognostykiem przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną. Przed startem rozgrywek nasz zespół ma w planach rozegranie najprawdopodobniej jeszcze dwóch meczów sparingowych. Zmierzymy się z Marcovią Marki oraz GKS Dąbrówka. O dokładnych terminach meczów będziemy informowali na bieżąco.

MKS Wicher Kobyłka: Marcin Marciniak - Mateusz Małkiewicz, Jacek Lis, Mariusz Gumienny, Grzegorz Wyszomirski - Piotr Bujalski, Jan Skotnicki, Robert Sosnowski, Kamil Śliwowski - Dawid Kielczyk, Maciej Pietrzak

W drugiej połowie grali także: Paweł Szczurowski, Łukasz Ślesicki, Daniel Kania, Jakub Godlewski, Piotr Więch, Radosław Benbenkowski, zawodnik testowany oraz Kamil Boratyński