dzisiaj: 43, wczoraj: 3677
ogółem: 2 450 508

Wicher na szóstkę.

• autor: WicherKobylka, 2017-03-18 19:33

W swoim ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją rundy wiosennej zawodnicy Wichru Kobyłka pokonali GKS Dąbrówka - 6:1 (3:0). Dwie bramki dla podopiecznych trenera Krzysztofa Adamczyka zdobył Kamil Boratyński zaś po jednym trafieniu dołożyli Dawid Kielczyk, Grzegorz Bajszczak, Jakub Godlewski i Kamil Śliwowski. W następną niedzielę czeka nas ciężki ligowy mecz z liderem, Escolą Varsovią Warszawa.

Strzelanie w meczu z "B-klasową" Dąbrówką rozpoczął Dawid Kielczyk, który w 14. minucie gry celnym strzałem głową wykończył precyzyjne dośrodkowanie Kamila Śliwowskiego. Niespełna cztery minuty później było już 2:0 dla Wichru. Goście fatalnie rozegrali rzut rożny, który przerodził się w szybki kontratak Wichru. Po dosłownie kilku podaniach futbolówka znalazła się pod nogami Grzegorza Bajszczaka, który pięknym lobem z trzydziestego metra pokonał bezradnego golkipera gości. W 41. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się z kolei Jakub Godlewski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i precyzyjnym strzałem na długi słupek podwyższył prowadzenie. Do przerwy było 3:0 dla Wichru

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie ale jako pierwsi groźnie zaatakowali goście. W 52. minucie spotkania nasz zespół próbował zastawić pułapkę ofsajdową, jednak sędzia nie przerwał gry i jeden z zawodników Dąbrówki pokonał Pawła Szczurowskiego. Na odpowiedź Wichru nie trzeba było jednak czekać zbyt długo. Już chwilę później na listę strzelców tym razem wpisał się Kamil Boratyński, który trafił głową po idealnym, mocno bitym dośrodkowaniu Kamila Śliwowskiego z rzutu wolnego. W 64. minucie gry gola dla Wichru zdobył Kamil Śliwowski, który wykorzystał nieporozumienie obrońców z bramkarzem gości i trafił do pustej bramki. Wynik spotkania ustalił w 90. minucie Kamil Boratyński, wykańczając ładną akcję zespołu i podanie Kamila Śliwowskiego

Był to nasz ostatni mecz sparingowy. W następną niedzielę wznawiamy już rozgrywki ligowe. Rozpoczynamy z wysokiego "C" od wyjazdowego pojedynku z liderem tabeli, Escolą Varsovią Warszawa.

W przyszłym tygodniu na stronie pojawi się podsumowanie okresu przygotowawczego, informacje odnośnie ruchów transferowych w naszym zespole a także zapowiedź meczu z Escolą